Rukavice na jedno použitie - rôzne použitie

Rukavice na jedno použitie - rôzne použitie

Po celom svete sa pravidelne používajú jednorazové rukavice. Dajú sa kúpiť v mnohých rôznych veľkostiach a nosia ich ľudia pracujúci v širokej škále priemyselných odvetví. Jednorazové rukavice často nosia ľudia špecializovaní na odvetvie služieb, ktoré pripravujú jedlo, ako aj tí, ktorí čistia obytné a obchodné budovy. Je to tak preto, lebo prichádzajú do styku so širokou škálou čistiacich prostriedkov, ktoré obsahujú vysoké množstvo chemických látok, ktoré by inak mohli dráždiť ich pokožku. Jednorazové rukavice sú ľahko dostupné na nákup online a je ich veľa.

Početné typy jednorazových rukavíc

Nie je možné kúpiť jednu konkrétnu rukavicu, pretože je možné kúpiť veľa druhov veľmi lacných, ako napríklad latexové rukavice. Tento typ jednorazových rukavíc sa pravidelne používa pri lekárskych vyšetreniach a iných zákrokoch, pretože minimalizujú možnosť prenosu baktérií do jednej oblasti z druhej. V skutočnosti existuje niekoľko druhov latexových rukavíc, ktoré nosia zdravotnícki pracovníci pracujúci na všetkých úrovniach v nemocnici, napríklad nitrilové rukavice.

Nitrilové rukavice sú modré a sú úplne odlišné od vyššie spomenutého typu jednorazových rukavíc. Pretože nitrilové rukavice používajú chirurgovia, sú menej náchylné na opotrebovanie, pretože majú väčšiu hustotu. Nosenie nitrilových rukavíc na každodenné použitie sa neodporúča z dôvodu vysokých cien, ktoré sa za ne účtujú. Nitrilové rukavice poskytujú najvyššiu úroveň ochrany, pretože tieto sterilné rukavice sú vyrobené z hrubšieho materiálu, ktorého výroba stojí viac. Ak je potrebné nosiť iné typy sterilných rukavíc, ktoré spôsobujú minimálne podráždenie pokožky, je z čoho vyberať.

Prečo môžu rukavice z aloe vera pokožku upokojiť

Na rozdiel od latexových a nitrilových rukavíc poskytujú rukavice z Aloe Vera ďalšiu ochranu, pretože sa preukázalo, že ich nosenie minimalizuje podráždenie a nezhoršuje ho, pretože vyživujú suchú pokožku. Ak pracovníci v továrňach a iných výrobných prostrediach alebo v priemysle služieb pravidelne nosia jednorazové rukavice, môže to spôsobiť veľa problémov a môžu sa vyskytnúť vyrážky. Rukavice z Aloe Vera však môžu znižovať nepohodlie a môžu liečiť rany a poranenia. Rukavice z aloe vera môžu tiež pomôcť zlepšiť imunitný systém pokožky. Pretože pokožka je najväčším orgánom tela, dôrazne sa odporúča zvýšiť jej schopnosť čeliť útokom vírusov a baktérií, najmä ak ich nosíte pri práci v nebezpečnom prostredí.

Nitrilové rukavice

Jednorazové lekárske rukavice - latexové, nitrilové a vinylové rukavice

Jednorazové lekárske vyšetrovacie rukavice sú rukavice vyrobené pre profesionálnych používateľov zdravotnej starostlivosti, aby sa zabránilo infekčným časticiam. Používajú lekárske rukavice, ako sú latexové rukavice, nitrilové rukavice a vinylové rukavice

Výhody latexových rukavíc: vysoká hmatová citlivosť, veľmi trvanlivé a pohodlné

Výhody nitrilových rukavíc: vynikajúca ochrana pred bariérou, chemická odolnosť a bez obsahu latexu

Výhody vinylových rukavíc: vysoko kvalitné, lacné a bez latexu

Existujú tri typy lekárskych rukavíc:

  1. Latexové rukavice : sú vyrobené z kvalitného latexu z prírodného kaučuku, tvar obuvi je obojstranný, manžeta je obruba a povrch je hladký. Ideálne riešenie pre účinnú bariérovú ochranu (patogény prenášané krvou, ďalšie biologické riziká), zlepšenie účinnosti nasadenia a odolnosť proti prepichnutiu.

Skúšobné rukavice z latexu sú preferovanou voľbou už viac ako 100 rokov a stále sa počítajú.

  1. Nitrilové rukavice : sú vyrobené zo 100% nitrilového zloženia, neobsahujú latex z prírodného kaučuku, tvar je obojstranný, bez zápachu, manžeta s pätkami, povrch s textúrou. Ideálne riešenie pre alergiu na latex, podráždenie práškom, únavu rúk, vynikajúce chemickou odolnosťou, poskytuje väčšiu odolnosť proti prepichnutiu ako bežné latexové rukavice, vylepšenú priľnavosť a kompatibilitu s krémami.

Jednorazové nitrilové rukavice majú maximálnu ochranu pred chemikáliami.

  1. Vinylové rukavice : Naše rukavice sú vyrobené z poly (vinylchloridu), priliehavé sú obojstranné, manžeta je obšitá, povrch je hladký a jednorazový. Naše rukavice sú vyrobené z pokrokovej polymérnej zmesi. Ideálne riešenie pre alergiu na latex, podráždenie práškom a vynikajúcu chemickú odolnosť.

Vinylové lekárske rukavice neobsahujú latex a sú jednou z najdôležitejších vlastností. 6% širokej verejnosti je alergických na latex.

Najobľúbenejšími rukavicami sú latexové rukavice, najlepšími rukavicami sú nitrilové rukavice a najlacnejšími rukavicami sú vinylové rukavice.